SEO w budowie stron www

Skuteczna reklama w serwisach internetowych

Odszkodowanie z oc sprawcy

Nadmierna prędkość i brak ostrożności są najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Kierowcy, którzy nie stosują się do przepisów o ruchu drogowym stanowią zagrożenie dla innych kierowców i pieszych, którzy w trakcie wypadku narażeni są na największe obrażenia, wielokrotnie śmiertelne. Poniżej przedstawiamy prawa osoby, która została potrącona przez samochód.

Niemniej jednak podpowiadamy też jak pozyskać odszkodowanie za potrącenie na pasach.
Niestety wypadki drogowe z udziałem pieszych są najczęstsze na polskich drogach. Osoba poszkodowana na skutek potrącenia przez samochód jest narażona na odniesienie bardzo ciężkich obrażeń. Dlatego ubezpieczyciele przy wypłacie odszkodowania kierują się zasadą ryzyka. Znaczy to wzmożoną ochronę dla poszkodowanego, bo w momencie jej użycia nie ma znaczenia, czy kierowca zawinił. Z tego względu należne odszkodowanie zostanie wypłacone bez względu na to, czy kierowcy można przypisać winę. Natomiast, gdy ubezpieczyciel stwierdzi, że sprawcą wypadku był pieszy to trzeba liczyć się z odmową przyznania odszkodowania.
Potrącenie na pasach pieszego wiąże się z ciężkimi obrażeniami ciała. W momencie, gdy poszkodowany wychodzi z wypadku bez szwanku jest to szczególna i szczęśliwa chwila. Wtedy poszkodowany może starać się o stosowne odszkodowanie. Można szkodę zgłosić poprzez specjalny formularz internetowy na stronie ubezpieczyciela albo poprzez tradycyjną formę papierową. Dane o ubezpieczycielu powinien udostępnić sprawca wypadku. Dzięki temu będziemy mieć szansę na uzyskanie środków majątkowych na dalsze leczenie.

Warto zobaczyć: Pomoc w uzyskaniu odszkodowania z oc sprawcy.